foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Predpoveď počasia pre štôlňu Andrej: Teplota: 7 °C; Vietor: Slabý vánok; Zrážky: Nízke; Viditeľnosť: 100 m s čelovkou; Výstrahy: Úsek priechodný len v pevnej obuvi!!!

Otváracie hodiny

Harmonogram možných vstupov: 

Pondelok - Piatok


9:00 / 11:00 / 13:00 / 15:00


Sobota, Nedeľa, štátny sviatok

13:00 / 15:00

+ počas letných prázdnin aj vstup o 11:00

Kremnica bola od nepamäti mestom baníkov. Tí ju budovali a zveľaďovali po stáročia, ba dokonca celé tisícročie. Ich odkaz a ťažká práca však dnes zostali už takmer zabudnuté.

Odvážna myšlienka sprístupniť časť kremnického podzemia tak skrsla v roku 2007. Skupina nadšencov a milovníkov baníckej histórie sa pod vedením Ing. Dušana Rooba pustila do neľahkej úlohy - opäť vdýchnuť život opustenej štôlni.
Po mesiacoch náročných zabezpečovacích prác bolo napokon múzeum slávnostne otvorené v auguste roku 2008 za pomoci spoločnosti Kremnica GOLD. Od tej doby prešlo bránami banského skanzenu viac než 90 tisíc návštevníkov.

Hlavná expozícia sa nachádza v prieskumnej štôlni Andrej z roku 1982. Pre verejnosť je sprístupnená trasa o dĺžke 650 m, ktorá dokumentuje históriu ťažby zlato-strieborných rúd na území ložiska Šturec v Kremnici. Prevádzkovateľom múzea je v súčasnosti spoločnosť Ortac s.r.o. v spolupráci s občianskym združením Banské múzeum Kremnica.

Kvalitné LED osvetlenie

Reklamná agentúra

Ubytovanie